< < Turizm İşletmeciliği ve Turizm Rehberliği Bölümleri Akran Değerlendirme Toplantısı Düzenlendi

Turizm İşletmeciliği ve Turizm Rehberliği Bölümleri Akran Değerlendirme Toplantısı Düzenlendi

17 Temmuz 2020
Fakültemiz bölümleri Yükseköğretim Kalite Süreçleri kapsamında çalışmalarını sürdürüyor. Öz değerlendirme aşamasını tamamlayan bölümlerimizden Turizm İşletmeciliği ve Turizm Rehberliği bölümlerimizin akran değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi. Toplantının açılış konuşuşmasını yapan Dekanımız Prof. Dr. Asım Saldamlı, kalite ve denetim çalışmalarının önemine ilişkin açıklamalarda bulundu. Akran değerlendirme ekiplerimize başarılar diledi. Ardından her iki bölümümüz akran değerlendiricileri takımlar halinde çalışmalarını gerçekleştirdi.
 
Turim İşletmeciliği akran değerlendiricileri olan Fakültemiz Turizm Rehberliği Bölümü Başkanı Dr. Öğr. Üyesi İsa Bayhan, Üniversitemiz İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü Öğr. Üyesi Hüsamettin Akar ile Üniversitemiz Bolu Meslek Yüksekokulu Yönetim ve Organizasyon Bölümü Dr. Öğr. Üyesi Niyazi Gümüş Turizm İşletmeciliği Bölümü Başkanımız Doç. Dr. Mine Halis ile birlikte bölümüz eğitim-öğretim süreci ve olanaklarını incelediler. 
 
Turizm Rehberliği bölümü akran değerlendiricileri olan Doç. Dr. Mine Halis, Üniversitemiz İletişim Fakültesi Görsel İletişim Tasarım Bölümü Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Ahmet Tuncay Erdem ve Üniversitemiz Bolu Meslek Yüksekokulu turizm akademisyenlerini Öğr. Gör. Dilek Eren ise, Bölüm Başkanımız Dr. Öğr. Üyesi İsa Bayhan eşliğinde fakültemizde Turizm Rehberliği bölümü eğitim ve öğretim imkanlarına ilişkin incelemelerde bulundular.
 
Gerçekleştirilen saha ziyaretinde iki bölümün eğitim ve öğretim olanaklarına ilişkin gözlemlerde bulunan akran değerlendiriciler raporlarına ilave etmek için notlar aldılar. Çalışma sonunda genel olarak gerçekleştirilen eğitime ilişkin değerlendirmelerde bulunup raporlarını ileriki süreçte tamamlamak üzere fakültemizden ayrıldılar. Çalışma sonunda bölüm akademik kadromuza tebriklerini ve öğrencilerimize iyi dileklerini bildirdiler.''
 

FAKÜLTE DUYURULARI

Top