'Turizm Sektöründe Girişimcilik’ konulu çevrimiçi söyleşi düzenlendi.

11 Mart 2021

‘Turizm Sektöründe Girişimcilik’ konulu çevrimiçi söyleşi 4 Mart 2021 tarihinde BAİBÜ Turizm Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Aliye AKIN’ın moderatörlüğünde yapıldı. Turizm sektörünün önemli isimlerinin buluştuğu etkinlik YouTube üzerinden canlı yayın olarak gerçekleştirildi.

Novus Otel İşletme ve Danışmanlık Şirketi Kurucusu ve Dorak Holding Turizm Grubu Yönetim Kurulu Danışmanı Emrullah Akcakaya ile Öğretim Görevlisi /Turizm Yatırımları Uzmanı Hüseyin Altınel konuk oldu. BAİBÜ Turizm Fakültesi Dekanı ve aynı zamanda Turizm ve Geliştirme Derneği Kurucu Üyesi Prof. Dr. Asım Saldamlı’da konuşmacı olarak etkinlikte yer aldı. Söyleşide Emrullah Kaya özellikle turizm yatırım danışmanlığının işlevleri ve yatırım danışmanlığının girişimcilere sağladığı faydaları anlattı. Ayrıca Emrullah Kaya ülke genelinde turizm sektörü yatırımları hakkında genel bir değerlendirme yaparak yabancı yatırımın ülkeye çekilmesinin önemi üzerinde durdu.

Prof. Dr. Asım Saldamlı kurucu üyesi olduğu derneğin amacını, hedeflerini anlatarak özellikle turistik kaynakların korunması ve sürdürülebilirliği çerçevesinde turizm yatırımcılarının üstlenmesi gereken sorumluluklara değindi. Hüseyin Altınel, Gaziantep başta olmak üzere Güneydoğu Anadolu Bölgesinde çok sayıda otel işletmesinin kuruluş aşamasında yer alarak danışmanlık hizmeti sağlamıştır. Bu doğrultuda Hüseyin Altınel, öğrencilerimiz başta olmak üzere değerli izleyicilerimizle danışmanlık yaptığı turizm işletmelerindeki tecrübelerini paylaştı.

Konuklar etkinliğin sonunda, 2021 yılının turizm sektörü açısından olumlu geçmesi dileklerinde bulundular. Etkinlik Doç. Dr. Aliye Akın’ın konuklarımıza ve katılan herkese teşekkürleri ile son buldu. Konuklarda düzenlenen etkinlik için teşekkürlerini ilettiler.

 

İlgili İbu Ajanda haberi;

http://ajanda.ibu.edu.tr/turizm-sektorunde-girisimcilik-konulu-seminer/

Etkinlik Youtube kaydı;

https://youtu.be/8q1qRFMjyaI

FAKÜLTE DUYURULARI

Top