< İlhan Tekdemir

2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı Stajı Hakkında

  • 2020-2021 eğitim öğretim döneminde mezun olabilecek öğrencilerimiz stajlarını ödev/proje şeklinde yapabileceği gibi yasal sorumlulukları kendilerinde bulunmak koşuluyla kendi imkânları doğrultusunda staj yapmak için başvuru yapabilirler.
  • Mezuniyet durumunda bulunmayan öğrencilerimiz yasal sorumlulukları kendilerine ait olmak koşuluyla kendi imkânları doğrultusunda staj yapmak için başvuru yapabilirler.
  • Stajlarını ödev/proje olarak yapmak isteyen öğrencilerin ekte bulunan dilekçeyi taratıp mail aracılığıyla 15.05.2021 tarihine kadar This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. adresine iletmeleri gerekmektedir.
  • Stajlarını ödev/proje olarak yapmak için dilekçe gönderen öğrencilere staja ilişkin ayrıntılı bilgi mail aracılığı ile verilecektir.
  • Stajlarını ödev/proje olarak yapacak öğrencilerin ödevlerini spiral dosya şeklinde hazırlayarak 15.06.2021 tarihinde fakültemizde olacak şekilde kargo, posta yada şahsen iletmeleri gerekmektedir.

 

 

Adres: Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi, Turizm Fakültesi, Gölköy Kampüsü

                                                                                                                        BOLU

Üniversitemiz Turizm Fakültesi her yıl 15-22 Nisan arasında ülkemiz genelinde çeşitli etkinliklerle kutlanan ve insanların turizm sektörüne ilişkin farkındalıklarının artması sağlanan Turizm Haftasında çevrimiçi söyleşiler düzenledi. Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Asım Saldamlı’nın uygulamaya geçirdiği etkinlik takvimi çalışması çerçevesinde turizm akademisyenleri ilgilendikleri konulara ilişkin keyifli söyleşiler düzenleyerek öğrencilerimiz ile sektörel uzmanları bir araya getirdiler.

12 Nisan 2021 tarihinde Orni restoranın kurucu şefi Ceyda Baza ile Gastronomi ve TV programları üzerine keyifli bir söyleşi yapıldı. Gastronominin kitle iletişim araçları ile etkileşiminin çok farklı boyutlara ulaşması; birçok insanın bu alana ilgi duyması ve güncel bir alan olarak gün geçtikçe popülerleşmesine olanak sağlaması Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölüm Başkanı Doç. Dr. Alper Kurnaz’ın moderatörlüğünde gerçekleşen söyleşide ele alınan hususlar oldu.

14 Nisan 2021 tarihinde Turizm Haftası etkinlikleri kapsamında Turist Rehberi Onur Akgül konuk edildi. Doç. Dr. Hande Akyurt Kurnaz moderatörlüğünde gerçekleşen etkinlikte turizm rehberliği, dünya tarihi ve efsaneleri açısından önemli bir merkez Troya hakkında bilgiler verildi. Çevrimiçi şekilde yapılan etkinliğe fakülte öğrencileri katılarak etkili bir iletişimin oluşmasını sağladı.

16 Nisan 2021 tarihinde Türkiye'nin en büyük ve en önemli dağcılık kulüplerinden Zirve Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü Genel Başkanı Orhan Kozan, ‘Doğa Yürüyüşü, Dağcılık ve Macera Turizmi’ konulu söyleşiye konuk oldu. Youtube üzerinden çok keyifli bir sohbet gerçekleştirildi. Arş. Gör. Gökçe Yasemin Ersöz moderatörlüğünde gerçekleşen söyleşide Orhan Kozan öğrencilerimize, gençlerin bu tarz macera sporlarına katılımı ile ilgili önemli bilgiler verdi.

21 Nisan 2021 tarihinde ise ‘Zamanda 12 Bin Yıllık Yolculuk: Göbeklitepe’ konulu söyleşi gerçekleştirildi. Moderatörlüğünü Turizm Rehberliği Bölümü Başkanı Dr. Öğr. Üyesi İsa Bayhan’ın yaptığı etkinlikte Yeditepe Üniversitesi Tarih Bölümü'nden Öğr. Gör. Başak Kuzakçı ve Şanlıurfa Bölgesel Turist Rehberleri Odası Başkanı Müslüm Çoban konuk edildi. Keyifli etkinlik sonrası öğrenci arkadaşlarımızın soruları cevaplandı. Konuk uzmanlar katılımcılara değerli bilgileriyle katkılar sağlayarak öğrencilerimize ve üniversitemize iyi dileklerini bildirdiler.

Fakülte dekanımız Prof. Dr. Asım Saldamlı A Para kanalında yayımlanan 'Tatil Planı' programına katılarak turizm konularında değerlendirmelerde bulundu. 
 
Programa uzaktan katılım sağlayan dekanımız programda kurucularından olduğu Turizm ve Destinasyon Geliştirme Derneği, ülkemiz turizm kaynaklarının doğru kullanımı, turizm gelişiminde sivil toplum kuruluşlarının önemi, Bolu'nun turistik potansiyeli ve bölgemizde yapılabilecek turizm projeleri hakkında bilgiler verdi. Program sunucusu Şafak Tükle dekanımıza katılımları için teşekkür ederek Turizm ve Destinasyon Geliştirme Derneği ile dekanımızın Bolu turizmine yönelik çalışmalarının takipçisi olacaklarını bildirdiler.
 
Page 1 of 24

FAKÜLTE DUYURULARI

Top